امروز در سایت

سایر مطالب امروز

ستارگانی که وارد سیاست شدند + عکس

مجموعه :هنری
ستارگانی که وارد سیاست شدند + عکسReviewed by Admin on Jun 14Rating:

در این گزارش با بازیگران و چهره هایی آشنا شوید که هنر را بوسیده و کنار گذاشتند و به جمع سیاسیون پیوستند.

به گزارش نامه به نقل از سینما خبر ، در هالیوود هر چیزی ممکن است . چه بسا ستارگانی که پس از کسب شهرت در عرصه سرگرمی (موسیقی ، سینما و رادیو) شانس زیادی در سیاست داشته و به بالاترین مقام سیاسی یک کشور همچون ریاست جمهوری برسند. این روزها تعدادی از ستارگان با ورود به عرصه سیاست تا حدودی باعث خنده و تمسخر می شوند. آنها منادی دنیای آزاد هستند و با شعارهای متفاوتی سعی دارند مسیر را برای رسیدن به مدارج بالای سیاسی هموار کنند.

در این گزارش با بازیگران و چهره هایی آشنا شوید که هنر را بوسیده و کنار گذاشتند و به جمع سیاسیون پیوستند.

«رونالد ریگان»‌ : پس از اتمام دوره کالج ، رونالد ریگان به عنوان یک گوینده رادیو در ایالت آیوا مشغول به کار شد . از آنجا که صدا و چهره خوبی داشت قرارداد ۷ ساله بازیگری را با استودیوی وارنر امضا کرد . رویای ریاست جمهوری او زمانی به حقیقت پیوست که «مایکل جکسون» از او در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.

«شرلی تمپل» : او در سال ۱۹۲۸ متولد شد و از کودکی به حرفه بازیگری روی آورد. علی رغم موفقیت های زیاد ، در سن ۲۲ سالگی از بازیگری کناره گرفت. در سال ۱۹۶۷ از ورود به کنگره باز ماند و همان او را از سمت ریاست جمهوری دور کرد ولی به عنوان سفیر غنا و چک اسلواکی فعالیت کرد.

«گلندا جکسون» : بازیگر تئاتر در سال ۱۹۷۱ جایزه اسکار را برای اجرای «زنان عاشق» (women in love) دریافت کرد. پس از ۳ دهه بازیگری ،‌او به نفع حزب کارگر وارد پارلمان انگلستان شد و در سمت وزیر جوانان فعالیت کرد. در سال ۲۰۰۰ او از کسب مقام شهرداری لندن بازماند.

«کلینت ایستوود»‌‌‌ : او با حضور در اسپاگتی های وسترن دهه ۶۰ شهرت پیدا کرد و به بازیگر و کارگردانی مطرح تبدیل شد. در سال ۱۹۸۶ او شهردار کالیفرنیا (محل تولدش) شد و به نفع حزب جمهوری خواه آمریکا برای ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

«سانی بونو» : او با برنامه «سانی و شر» معروف شد. در سال ۱۹۸۸ مقام شهردار پالم اسپرینگز را بدست آورد و در سال ۱۹۹۴ وارد کنگره شد ولی ۴ سال بعد در مرگ مشکوکی حین اسکی کشته شد.

«جس ونتورا» :‌با ورزش کشتی به سینما وارد شد و در سال ۱۹۸۷ اولین فیلمش تحت عنوان «نابودگر» (predator) را تجربه کرد. در سال ۱۹۹۰ او شهردار بروکلین پارک مینه سوتا شد و هشت سال بعد به مقام فرمانداری مینه سوتا رسید.

«آرنولد شوارتزنگر» : ستاره زیبای اندام پس از بازی در فیلمهای «کونان وحشی» و «ترمیناتور» شهرت یافت. در سال ۲۰۰۳ به عنوان فرماندار کالیفرنیا معرفی شد. گفته می شود او توسط همسرش «ماریا شیور» که خواهرزاده جان اف کندی جوان است ، به این مقام رسید.

«جورج مورفی» : ستاره رقص و آواز از سال ۱۹۲۷ کار خود را در برادوی آغاز کرد. پس از دو دهه فعالیت بازیگری او کرسی جمهوری خواهان در کمیته مرکزی ایالتی را بدست آورد و وارد سنا شد. او همچنین مسیر را برای ریاست جمهوری «رونالد ریگان» هموار کرد.

«آنجلینا جولی» : «جولی» پس از معرفی خود به عنوان یک سوپراستار در سال ۲۰۰۴ خود را به عنوان یکی از حامیان حقوق بشر معرفی کرد. او در حال حاضر یکی از سفرای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است و شانس بالایی برای کسب مقامهای سیاسی دارد.

 

 

 

 

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

حوادث

کد بانو