آیا مدارس اصفهان دوشنبه و سه شنبه تعطیل می شود!؟

مجموعه :خبر
آیا مدارس اصفهان دوشنبه و سه شنبه تعطیل می شود!؟Reviewed by Admin on Nov 10Rating:

درحالی که برخی مدارس تهران در دو روز أینده تعطیل شده اند و طرح زوج و فرد سراسری در پایتخت اجرا می شود، ۵۰۰ کیلومتر پایین تر، در اصفهان هم هوا به شدت آلوده است.
اینورژن یا وارونگی دما در فصل سرد سال ۹۲، چند روزی زودتر از سال های گذشته خودنمایی می کند. پایتخت، اینورژن را از یکی دو هفته پیش تجربه می کند، اصفهانی ها هم سه روزی هست که با این پدیده دست و پنجه نرم می کنند.

به گفته لیلا امینی، کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان پایداری هوا تا دو روز آینده در اصفهان باقی می ماند. او دراین باره به ایسنا گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی هوا برای کلان‌شهر اصفهان طی دو روز آینده، جوی پایدار را خواهیم داشت که همین عامل باعث می‌شود غلظت آلاینده‌ها در هوای اصفهان افزایش یابد.

امینی گفت: امروز و فردا پایداری مطلق هوا پیش‌بینی شده است و غبار محلی نیز در اوایل صبح روی شهر اصفهان تشکیل می‌شود، اما از بعد از ظهر روز دوشنبه غرب استان اصفهان تحت تاثیر سیستمی ناپایدار قرار می‌گیرد که این سیستم افزایش ابر و وزش باد را به همراه خواهد داشت.

به گفته او فعالیت این سامانه در غرب استان اصفهان خواهد بود و شهرستان‌های فریدن و فریدون‌شهر را در بر می‌گیرد، اما بر کلان شهر اصفهان تاثیر چندانی نخواهد داشت.

همچنین ویکتوریا عزتیان رییس مرکز ازون سنجی، شیمی‌جو و آلودگی هوای استان اصفهان گفت: سردی هوا به پایداری وضعیت جوی کمک کرده است و به دلیل استقرار سامانه پر فشار که با پشته‌های پر ارتفاع نیز همراه است این وضعیت سکون هوا را به وجود آورده و تشدید می‌کند. تراکم آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا از دو روز گذشته شروع شده به گونه‌ای که روز گذشته شاخص AQI بر روی عدد ۱۵۰ ایستاد، اما هنوز تا وضعیت هشدار یک مقدار کمی فاصله داریم، اما اگر شرایط به همین شکل پیش برود وضعیت هشدار دور از انتظار نیست.

به گفته او دید کاهش یافته است و شاخص تشکیل مه دود فتوشیمیایی نیز فراهم شده است. دید افقی از روز سه شنبه هفته گذشته کاهش یافته و امروز نیز به چهار کیلومتر رسیده است.

 

یک پاسخ به “آیا مدارس اصفهان دوشنبه و سه شنبه تعطیل می شود!؟”

  1. r6tu7yj می‌گه:

    سه شنبه مدارس اصهان تعطیل است

     

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

حوادث

کد بانو