تعیین دستمزد سال ۹۳ کارگران با روش جدید

مجموعه :خبر
تعیین دستمزد سال 93 کارگران با روش جدیدReviewed by Admin on Nov 26Rating:
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار در گفت‌وگو با فارس خبر داد
تعیین حداقل دستمزد ۹۳ با مدل جدید/ درنظر گرفتن تورم به تنهایی کافی نیست

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به لزوم طراحی مدلی جدید برای تعیین حداقل دستمزد کارگران گفت: امسال کارگروه دستمزد با نظارت بیشتر وزارتخانه، توسعه سه‌جانبه‌گرایی و رویکرد جدید تشکیل جلسه خواهد داد.

خبرگزاری فارس: تعیین حداقل دستمزد ۹۳ با مدل جدید/ درنظر گرفتن تورم به تنهایی کافی نیست

حسن هفده‌تن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با تأکید بر بررسی همه جانبه مسائل با نگاه و برنامه‌ریزی جدید اظهار داشت: امسال کارگروه دستمزد با نظارت بیشتر وزارتخانه، توسعه سه‌جانبه‌گرایی و رویکرد جدید تشکیل جلسه خواهد داد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص رویکرد جدید در تعیین دستمزد کارگران گفت: رویکرد جدید بر این مبنا است که هزینه کمتری به اقتصاد ملی تحمیل شود، قدرت خرید و کرامت کارگر افزایش یابد و کارفرما هم کمتر تحت فشار باشد.

وی با اشاره به طرح جدید خود برای تعیین حداقل دستمزد سال ۹۳ کارگران گفت: این طرح را با شرکای اجتماعی مطرح و بررسی می‌کنیم و نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

هفده‌تن با بیان اینکه در نظر گرفتن تورم به تنهایی در تعیین حداقل دستمزد صحیح نیست، ادامه داد: باید مدلی طراحی شود که هم بهره‌وری کارگر و سرمایه را بالا ببرد و هم دغدغه کارفرما را کاهش دهد.

 

یک پاسخ به “تعیین دستمزد سال ۹۳ کارگران با روش جدید”

  1. ناشناس می‌گه:

    بیچاره کارگر ایرانی که باید با بدبختی زندگی کنه

     

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

حوادث

کد بانو