سایت ثبت نام حج عمره دانشجویی ۹۲ – ۹۳

مجموعه :خبر
سایت ثبت نام حج عمره دانشجویی 92 - 93Reviewed by Admin on Oct 29Rating:

به گزارش پارسی نو به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا فقیهی با اشاره به مهلت ثبت‌نام عمره دانشجویی از پنجم تا ۱۵ آبان ماه از طریق سایت لبیک به نشانی http://www.labbayk.com، گفت: ثبت‌نام در سه گروه اساتید، دانشجویان پسر مجرد و متاهلین انجام می‌شود و قرعه‌کشی در روزهای ۱۹ و ۲۰ آبان ماه به صورت اینترنتی انجام و زائرین اصلی و ذخیره اعلام خواهند شد.

وی در خصوص ظرفیت عمره دانشگاهیان، گفت: با پیگیری های ستاد عمره از سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری قرار شد بعد از ایام حج سهمیه به ستاد عمره اعلام شود، اما با پیگیری‌های مستمر ستاد این سهمیه از مکه مکرمه به ستاد عمره اعلام شد و در این مرحله ۱۵ هزار نفر از دانشجویان و ۲ هزار نفر از اساتید به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

فقیهی گفت: پیشنهاد ما این است که اعزام‌ها از اوایل اسفند ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه می‌یابد، تا مشکلی در درس دانشجویان پیش نیاید که این زمان هنوز قطعی نشده است، همچنین قیمت نهایی عمره امسال هنوز مشخص نشده است و بعد از قیمت گذاری سازمان حج به زائرین اطلاع رسانی خواهد شد.در تلاش هستیم که بعد از اعلام قیمت برای دانشجویان تخفیف بگیریم.

رییس ستاد عمره در خصوص ارائه تسهیلات به زائرین دانشجو، گفت: سال گذشته به ۲۵۰۰ نفر از ۱۵ هزار زائر دانشجو وام تعلق گرفت و امیدواریم در سال جاری بتوانیم تسهیلات بیشتری برای زائرین دانشجو فراهم کنیم.

فقیهی در خصوص اعزام دختران به عمره، گفت: هنوز مشکل اعزام دختران مجرد به عمره حل نشده است و فقط متاهلین به عمره اعزام خواهند شد.امسال بیشترین سهمیه در اختیار متاهلین قرار گرفته و ۸۴۰۰ متاهل و ۶۶۰۰ مجرد به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵ هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور با همکاری بعثه و سازمان حج و زیارت به سرزمین وحی اعزام شدند، اظهار کرد: ستاد عمره اقدام به برگزاری نظرسنجی در سه مقطع قبل، حین و بعد از سفر بین عمره گزاران دانشجو کرد که در سوالاتی که در نظرسنجی بعد از سفر از دانشجویان پرسیده شد ۹۳ درصد نسبت به مدیر کاروان، ۶/۷۳ درصد نسبت به روحانی کاروان خیلی زیاد و ۴/۲۶ خیلی زیاد و ۸۸ درصد از معاون کاروان ابراز رضایت داشتند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ۱۹ سال است در دانشگاه هستم، اما هیچ فعالیت فرهنگی را مانند عمره تاثیرگذار نمی‌بینم، تصریح کرد: هفته قبل همایش بعد از سفر در بیرجند برگزار شد و جالب است که ۱۰۰ درصد زائرین در این همایش حضور به هم رسانده بودند که این نشان از علاقه دانشجویان به زیارت و این سفر معنوی است.

فقیهی در خصوص برنامه‌های طول سفر، گفت: در دوره گذشته با همکاری بعثه و سازمان حج و زیارت، زیارت دوره ویژه در مدینه داشتیم و با توجه به آنکه بعضی‌ها می‌گویند برنامه‌های مدینه فشرده است، اما ۷۹ درصد نسبت به این برنامه ابراز رضایت داشتند، همچنین بیش از ۷۰ درصد از زائرین دانشجو در خصوص تشکیل حلقه‌های قرآنی و انس با قرآن در مدینه و مکه اعلام رضایت می‌کردند و تشکیل این حلقه‌ها را در ارتباط برقرار کردن با قرآن موثر دانسته‌اند.

فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی به زودی رونمایی می‌شود

وی در خصوص برنامه‌های فرهنگی زائرین دانشجو، گفت: برنامه‌های فرهنگی عمره در سه مقطع قبل، حین و بعد از سفر با ارسال بسته‌های فرهنگی برای زائرین دانشجو پیش‌بینی شده است. مجموعه “دریا به دریا” در خصوص آشنایی با سفر، کتاب “همراه تا قبله” ۱۲ برنامه برای ۱۲ روز سفر که توصیه می‌کنیم کتاب را در طول سفر به همراه داشته باشند و مجموعه “هفت آسمان” که بعد از سفر برای دانشجویان ارسال می‌شود، همچنین فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی به زودی رونمایی خواهد شد.

فقیهی گفت: سال گذشته مداح مستقر در مدینه منوره و مناجات خوان در مکه مکرمه داشتیم و برای پوشش خبری حضور دانشجویان در سرزمین وحی خبرنگاران در دو شهر مقدس مدینه منوره و مکه مکرمه حضور داشتند.

وی افزود: ستاد عمره در حوزه رسانه اقدام به راه‌اندازی شبکه اجتماعی زمزم کرده است و هدف ما از تشکیل این شبکه، تداوم ارتباط با عمره گزاران دانشجوست.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص برنامه‌های فرهنگی بعد از سفر، گفت: به منظور تداوم ارتباط با دانشجویان و برای حفظ معنویت سفر عمره اقدامات زیادی صورت گرفته است. یکی از این برنامه‌ها اردوی زیارتی فرهنگی قم- جمکران است که ۵ هفته در شهر مقدس قم به مدت یک شبانه روز میزبان عمره گزاران دانشجو بودیم، همچنین همایش از بهشت تا بهشت همزمان با عید سعید قربان ۴ روز با حضور ۴۹۰ دانشجوی متاهل در مشهد مقدس برگزار شد و این هفته نیز همزمان با عید سعید غدیر با حضور ۴۵۰ پسر عمره گزار در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

فقیهی با اشاره به برگزاری نشست بزرگ عمره گزاران تهران با عنوان “لبیک ۳” در ۱۳ آذرماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران، اظهار کرد: در سال جاری در سه مقطع اعزام به عتبات داشتیم و حدود ۱۰ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شدند. آخرین گروه در این دوره ۱۲ مهرماه راهی عتبات شدند و امیدواریم در پایان سال هشتمین دوره اعزام را داشته باشیم. برای عتبات هم برنامه‌های جدید داریم و هم اکنون با توجه به قرار گرفتن در ایام تحصیل دانشجویان اعزام ها موقتا قطع شده است.

 

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

حوادث

کد بانو