میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۳

مجموعه :خبر
میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 93Reviewed by Admin on Dec 9Rating:

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی کلیات لایحه بودجه ۹۳ با حضور نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت و راهبری رئیس جمهور در کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد.

افزایش حداقل دستمزد به 687 هزارتومان؟!

حاجی در تشریح این متغیرها اظهار داشت: بر اساس اظهارات نوبخت رشد اقتصادی در سال ۹۰ منفی ۳ درصد، سال ۹۱ منفی ۸.۵ درصد، سال نود و دو، ۸دهم درصد بوده است که بر این اساس با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می کنیم رشد اقتصادی برای سال نود و سه ۳ درصد باشد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه رشد سرمایه گذاری را شاخص دومی خواند که بر اساس آن بودجه سال ۹۳ تنظیم شده است و گفت: معاون برنامه ریزی دولت رشد سرمایه گذاری در سال ۹۰ را یک درصد، در سال نود و یک منفی ۲۱.۹ درصد، سال نود و دو منفی ۱.۷ درصد اعلام کرد که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته سال نود و سه ۱.۷ تا ۱.۹ درصد رشد سرمایه گذاری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: نوبخت نرخ تورم را چهارمین متغیر تدوبن لایحه بودجه خواند که در سال ۹۰ نرخ تورم ۲۱.۵ درصد، سال نود و یک ۳۰.۵ درصد، سال نود و دو ۳۵ درصد بوده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می کنیم نرخ تورم در سال نود و سه ۲۱ تا ۲۴ درصد خواهد بود. نماینده مردم شاهین شهر یادآور شد: معاون برنامه ریزی دولت رشد هزینه مصرف خصوصی را در سال نود ۷.۷ درصد، سال نود و یک منفی ۱.۹ درصد، سال نود و دو منفی ۱ درصد برآورد کرده است و تلاش دارند در سال ۹۳ رشد هزینه مصرف خصوصی را به ۱.۶ تا ۱.۸ درصد برسانند.

وی با اشاره به اظهارات نوبخت رشد نقدینگی را پنجمین متغیر تدوین بودجه ۹۳ خواند و اظهار داشت: بر اساس آمارهای دولت رشد نقدینگی در سال نود ۱۹.۴ درصد، در سال نود و یک ۳۰.۸ درصد، در سال نود و دو، ۱۹ درصد بوده است و دولت تلاش دارد در سال ۹۳ رشد نقدینگی را که ۱۸ تا ۲۰ درصد کاهش دهد. حاجی افزود: معاون برنامه ریزی رئیس جمهور نرخ بیکاری در سال ۹۰ را ۱۲.۳ درصد، در سال نود و یک ۱۲.۲ درصد، در سال نود و دو ۱۲.۶ درصد اعلام کرد و از تلاش دولت برای کاهش نرخ بیکاری به ۱۲.۴ تا ۱۲.۶ درصد خبر داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه رشد واردات را هفتمین متغیر دولت برای تدوین لایحه بودجه ۹۳ خواند و اظهار داشت: رشد واردات در سال نود ۳.۷ درصد، در سال نود و یک ۱۳.۸ درصد، در سال نود و دو منفی ۲۶ درصد بوده که دولت تلاش دارد در سال ۹۳ رشد به واردات به ۹ تا ۱۱ درصد برساند. وی آخرین متغیر تدوین لایحه بودجه ۹۳ را رشد صادرات غیر نفتی خواند و گفت: در سال ۹۰ صادرات غیرنفتی ۱۷.۹ دهم درصد، سال نود و یک ۱۲.۳ درصد، سال نود و دو، ۲.۵ درصد بوده که دولت تلاش دارد در بودجه ۹۳ صادرات غیر نفتی را به ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش دهد.

نماینده مردم شاهین شهر با اشاره به کاهش سقف بودجه عمومی به ۱۹۰ هزار میلیارد تومان گفت: نوبخت اعلام کرد با کاهش سقف بودجه عمومی دولت می تواند در سال ۹۳ تنها بودجه تکمیل ۲۴۶ طرح عمرانی را تامین کند که نمایندگان به این موضوع اعتراض داشتند و معتقد بودند بر این اساس مناطق محروم نتوانستند برای اتمام پروژه های عمرانیشان بودجه ای تامین کنند محروم تر خواهند شد.

حاجی با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۳ تفاوت چندانی با لایحه بودجه ۹۲ ندارد اظهار داشت: تنها تفاوت این است که ۱۵ هزار میلیارد تومان در بودجه مالیات عواید در واردات از طریق گمرک اضافه شده است. وی در خصوص افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۳ افزود: اعتبارات جاری و هزینه ای سال نود و دو ۱۳۴ هزار میلیارد تومان بود که در لایحه بودجه ۹۳ به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. بنابراین حقوق کارمندان افزایش چندانی نخواهد یافت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تناقض جدی لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۲ با لایحه بودجه ۹۳ گفت: در لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۲ دولت خواستار کاهش ۶ درصدی عواید صندوق توسعه ملی از درآمدهای مازاد نفتی بود که بدین ترتیب تنها ۲۰ درصد از عواید حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه ملی واریز می شد اما در لایحه بودجه ۹۳ دولت خواستار واریز ۳۱ درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی شده است.

وی در پایان از عدم روشن شدن تکلیف راهکار ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه ۹۳ انتقاد کرد و گفت: دولت در لایحه بودجه ۹۳ راهکار خود برای تامین کسری هزار میلیاردی پرداخت یارانه های نقدی را تعیین نکرده است.

خبرگزاری مهر

 

 
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

6 پاسخ به “میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۳”

 1. ناشناس می‌گه:

  برای ما کارمندان دولت چه می کند برای ما مهم نیست مهم تعادل در دخل و خرج است که با وجود دولت تدبیر و امید امیدی به این دولت برای کارمندان نیست جز شعار واهی. نا امید شدیم

   
 2. کارمند می‌گه:

  ای کاش لا اقل حقوق نمیدن – قانونی می گذاشتن برا بازنشستگی زودتر از موعد. می رفتیم و از اول فکر شغل ازادی می کردیم واقعا شرمنده بچه هامون هستیم.

   
 3. رضا می‌گه:

  اندکی صبر سحر نزدیک است.

   
 4. یک معلم می‌گه:

  خداوند تمام زشتی ها را در صندوق یا اتاقی قفل شده قرار داده و کلید ان را دروغ نام نهاد است مواظب باشید کلید شما این در را باز نکند .
  یادتان باشد قول دادید افزایش حقوق به اندازه نرخ تورم باشد.
  یادتان باشد مردم می دانند که سیاست یعنی دروغ و سیاست را با افزایش نقدینگی در دست اقشار ضعیف و در نتیجه افزایش تورم مغلطه نکنید.
  یادتان باشد هم روزی باید جواب بدیم به میلیون ها ادم

   
 5. حسین می‌گه:

  نمیدونم این اعداد و ارقام رو از کجا میارین ولی یه چیزی رو خوب میدونم برنج کیسه ای ۱۸ هزارتومنی شده ۶۰ هزارتومن و مرغ کیلویی ۳۲۰۰ شده ۷۳۰۰ …فکر بد نکنین این اسمش تورم نیست و طبق گفته نماینده عزیزمون تویه حرف بالا اینها افزایشی نداشتن که حالا بخوان حقوق کارمندا رو افزایش بدن …. والا خجالت داره نصف فیش حقوق ما مالیات و بیمه میشه . کاش عمرم رو صرف درس تویه این مملکت نمیکردم …خاک تو سر من که هر روز شرمنده زن و بچمم ..

   
 6. کارمند می‌گه:

  چرا پرداخت ۲۸درصدی به کارگران و ۲۵در صدی به مستمری بگیران تورم زا نیست ولی اگر کارمند از ۲۰در صد بیشتر اضافه بشود تورم زا است این چه قانونیست این چه عدالتیست چرا قانون به صورت یک بام وهوا اجرامی کنید یک کمی فکر کنید از خدابترسید چرااینقدر تبیض

   

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

حوادث

کد بانو