۵۰۰۰۷۹۹ شماره اس ام اس و آدرس www.yaranehkala.ir سبد کالا

مجموعه :خبر
۵۰۰۰۷۹۹ شماره اس ام اس و آدرس www.yaranehkala.ir سبد کالاReviewed by Admin on Jan 25Rating:

شماره اس ام اس جدید برای اطلاع از وضعیت سبد کالا ۵۰۰۰۴۹۹ می باشد

 

با راه اندازی پورتال اطلاع رسانی سامانه سبد کالای حمایتی دولت، مردم می توانند با ارسال شماره کارت بانکی حساب یارانه و کد ملی به شماره پیامک ۵۰۰۰۴۹۹ از وضعیت شمول خود در طرح سبد کالا اطلاع پیدا کنند.

سایت و سامانه اس ام اس برای اطلاع از دریافت سبد کالا

به گزارش خبرگزاری تستیم، وزارت صنعت معدن و تجارت با معرفی مرکز تماس و شیوه‌های ارتباطی با طرح سبد کالای حمایتی اعلام کرد: برای ارتباط مردم با سامانه سبد کالای حمایتی، کانال‌های ارتباطی زیر جهت اطلاع‌رسانی و پاسخ به سئوالات و پیگیری مشکلات برقرار شده است:

از طریق مراجعه به اینترنت: وب‌سایت رسمی اطلاع‌رسانی سامانه به آدرس www.yaranehkala.ir جهت مشاهده آخرین اخبار مربوط به طرح و لیست فروشگاه‌های مجاز در دسترس است. از طریق این وب‌سایت، هر شهروند می‌تواند وضعیت شمول خود در طرح را پیگیری و موجودی سبد کالای خود را استعلام نماید.

از طریق تلفن گویای وزارت صنعت، معدن و تجارت: شهروندان محترم می‌توانند از طریق مرکز تماس وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره ۰۹۶۱۲ با مسئولین و کارشناسان طرح جهت دریافت پاسخ سئوالات خود تماس حاصل فرمایند.

از طریق شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت: در صورت بروز هرگونه اشکال در فرایند تراکنش، همانند روال قبل مردم می‌توانند با مرکز تماس شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت که روی رسید دستگاه کارت‌خوان درج شده است، پیگیری موارد به انجام رسانند.

از طریق تماس با درگاه اطلاع‌رسانی همراه اول: همچنین شهروندان محترم می‌توانند با تماس با درگاه اطلاع‌رسانی همراه اول به شماره #۷۹۹* ، و یا ارسال پیامک به شماره ۵۰۰۰۴۹۹، با ارسال شماره کارت بانکی و کد ملی خود از وضعیت شمول خود در طرح اطلاع یافته و همچنین اطلاعات مربوط به موجودی سبد کالای خود را دریافت نمایند. در این خصوص دقت شود که شماره کارت بانکی که واریز یارانه نقدی به آن صورت می‌پذیرد مد نظر است.

چند تذکر مهم از سوی وزارت صنعت درباره سبد کالا:

– برای دریافت سبد کالای تخصیص یافته به نزدیک‌ترین فروشگاه به محل سکونت مراجعه شود.
– فروشگاه‌های عرضه‌کننده سبد کالا مجاز به اخذ هیچگونه وجه نقدی و غیرنقدی از شهروندان محترم نیستند.
– جهت دریافت سبد کالای حمایتی به همراه داشتن کارت عابر بانک سرپرست خانوار الزامی است.
– برنج، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع نباتی و پنیر اقلام تشکیل دهنده سبد کالای حمایتی هستند.
– تلاش بر این است سبد کالای حمایتی به صورت یکجا به خانوارهای مشمول تحویل شود.
– در صورت ناقص بودن سبد کالا در مراجعه اول به فروشگاه امکان مراجعه مجدد برای دریافت اقلام باقی‌مانده آن در طول ماه وجود دارد.

پرسش‌های متداول در خصوص سبد کالای حمایتی دولت

به منظور جلوگیری از سرگردانی شهروندان محترم در خصوص جزئیات طرح ارائه سبد کالای حمایتی، لیستی از پرسش‌های متداول و عمومی در خصوص جزئیات طرح و دست‌اندرکاران آن در زیر گردآوری شده است. این لیست در طول زمان بر اساس تغییرات کلی و جزئی در طرح سبد کالای حمایتی به روز رسانی می‌شود.

پرسش: سبد کالای حمایتی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

پاسخ: خانوارهای مشمول سبد حمایتی کالا به ترتیب زیر بوده و به هر خانوار یک سبد کالا تعلق می‌گیرد:
کلیه شاغلان ﻭ بازنشستگان دولت اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی
کلیه شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی
کلیه کارگران مشمول قانون کار و قانون تأمین اجتماعی
روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دانشجویان متأهل به تشخیص وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی
طلاب به تشخیص مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه
سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)
سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور

پرسش: نحوه تخصیص سبد کالای حمایتی به خانوارها چگونه است؟

پاسخ: اطلاعات خانوار مشمول سبد کالای حمایتی از طریق کارت عابر بانکی که توسط سرپرست خانوار در طرح یارانه‌های نقدی به سازمان مدیریت هدفمندی یارانه‌ها اعلام شده است مدیریت می‌شود. به ازای هر خانوار مشمول طرح یک سبد حمایتی در نظر گرفته شده است که با مراجعه سرپرست خانوار به همراه کارت عابر بانک مربوطه به فروشگاه‌های مجاز عامل توزیع در سراسر کشور به ایشان تحویل می‌گردد.
شیوه کار در این طرح همانند انجام خرید از فروشگاه با استفاده از کارت عابر بانک بوده و بدون ارائه کارت بانکی سرپرست خانوار امکان تحویل سبد کالا وجود ندارد. همچنین مشابه همه تراکنش‌های بانکی به خاطر داشتن رمز صحیح کارت ضروری است و در صورت سه بار اشتباه در ورود رمز، کارت بانکی مسدود و ارائه خدمت مقدور نخواهد شد.

پرسش: محتویات هر سبد کالای حمایتی شامل چه اقلامی است؟

پاسخ: ارزش ریالی هر ﺳﺒﺪ ﮐﺎﻻ برای سال آینده معادل ۸۰۰ هزار ریال می‌باشد. این سبد یک هدیه برای هر خانوار است و تعداد افراد خانوار در اندازه سبد تأثیری ندارد. تلقی دولت در محاسبات برای تعیین اندازه سبد این بوده که هر خانوار بیش از دو نفر عضو دارد و  اقلام این سبد حمایتی ﺷﺎﻣﻞ موارد ذیل است:
دو بطری ۸۱۰ میلی‌لیتری ﺭﻭﻏﻦ ﻧﺒﺎﺗﯽ ﻣﺎﯾﻊ
۱۰ ﮐﻴﻠﻮﮔﺮﻡ ﺑﺮﻧﺞ بسته‌بندی شده
۴ ﮐﻴﻠﻮﮔﺮﻡ ﮔﻮﺷﺖ ﻣﺮﻍ یا دو عدد مرغ بسته‌بندی شده
۸۰۰ ﮔﺮﻡ ﭘﻨﻴﺮ با ﺑﺴﺘﻪﺑﻨﺪی ۴۰۰ گرمی (UF)
۱٫۸ ﮐﻴﻠﻮﮔﺮﻡ یا دو بسته دوازده‌تایی ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ
عموم کالاهای سبد حمایتی از محل تولید داخل تأمین می‌شود به استثنای برنج که به دلیل محدودیت در تولید داخل از محل واردات برنج‌های خارجی تهیه می‌گردد. تلاش اصلی بر این است که جامعه هدف کلیه‌ کالاهای سبد حمایتی را به صورت یکجا دریافت کند، ولی این امکان نیز فراهم شده که در صورت وجود نقص در اقلام تحویلی به هنگام توزیع، سرپرست خانوار بتواند سبد کالای خود را با چند نوبت مراجعه دریافت نماید.

پرسش: سبد کالای حمایتی در چه دوره‌های زمانی (ماهانه، دوره‌ای، فصل به فصل، …) توزیع می‌شود؟

پاسخ: توزیع ﺳﺒﺪ ﮐﺎﻻی حمایتی، با هماهنگی‌های به عمل آمده در حال حاضر به صورت ماهانه در فروشگاه‌های مجاز عامل توزیع در سراسر کشور صورت می‌پذیرد.

پرسش: برای آگاهی از جزئیات اطلاعات سبد کالای تعلق گرفته به خانواده خود باید به کدام سازمان‌ها، نهادها و یا سامانه‌های اینترنتی مراجعه کنم؟

پاسخ: توزیع ﺳﺒﺪ ﮐﺎﻻی حمایتی، با هماهنگی‌های به عمل آمده در حال حاضر به صورت ماهانه در فروشگاه‌های مجاز عامل توزیع در سراسر کشور صورت می‌پذیرد. همچنین پورتال اطلاع‌رسانی سامانه سبد کالای حمایتی دولت پیوندهای لازم را برای پیگیری وضعیت سبد کالای خانوار (اینجا را کلیک نمایید) و استعلام کارت بانکی متصل به آن (اینجا را کلیک نمایید) فراهم می‌نماید.

پرسش: برای دریافت سبد کالای تعلق گرفته به خانواده خود باید به کدام سازمان‌ها، فروشگاه‌ها و یا سامانه‌های اینترنتی مراجعه کنم؟

پاسخ: توزیع ﺳﺒﺪ ﮐﺎﻻی حمایتی، با هماهنگی‌های به عمل آمده در حال حاضر به صورت ماهانه در فروشگاه‌های مجاز عامل توزیع در سراسر کشور صورت می‌پذیرد. برای دریافت سبد کالای حمایتی، سرپرست خانوار باید کارت بانکی متصل به حساب واریز یارانه نقدی خود را به همراه داشته باشد. در فروشگاه‌های مجاز عامل توزیع، ارائه هر سبد کالا تنها به دارنده کارت بانکی مزبور صورت خواهد پذیرفت. فروشگاه‌های مجاز و عامل طرح، نقاط ارائه سبد کالای حمایتی به سهمیه‌پذیرها می‌باشند. تاکنون ارائه این سبد از طریق فروشگاه‌های زیر مسیر گردیده است:
فروشگاه‌های تعاونی کارکنان دولت در ۳۱ استان کشور
فروشگاه‌های تعاونی مصرف فرهنگیان (فروشگاه‌های تحت پوشش اتحادیه فرهنگیان) در ۳۱ استان کشور
فروشگاه‌های امکان (فروشگاه‌های تعاونی اتحادیه‌های کارگری) در ۳۱ استان کشور
فروشگاه‌های اتکا (فروشگاه‌های تعاونی ارتش و نیروهای مسلح) در ۳۱ استان کشور
فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در ۳۱ استان کشور
فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در سطح شهر تهران
هموطنان عزیز می‌توانند جهت دریافت اطلاعات دقیق فروشگاه ضمن شماره‌گیری #۷۹۹* و یا #۲۷۶۷* از وضعیت دقیق فروشگاه‌های مجاز طرح در نزدیکی محل سکونت خود اطلاع یابند.

پرسش: در صورت منقضی شدن کارت بانکی آیا می‌توانم سبد کالای تعلق گرفته به خانواده خود را دریافت نمایم؟

پاسخ: از آنجایی که تحویل سبد کالای حمایتی منوط به برقراری اتصال کارت بانکی به شبکه توزیع است، از شهروندان محترم تقاضا می‌شود که نسبت به درستی و سالم بودن کارت و همچنین منقضی نشدن آن اطمینان حاصل نمایند. تاریخ انقضای هر کارت بانکی بر روی آن درج شده است؛ لذا ضرورت دارد در صورت وجود هرگونه خدشه و خرابی فیزیکی و یا انقضای کارت، دارنده آن برای تمدید و کسب اطلاع از وضعیت کارت خود و صحت همه موارد به شعب صادرکننده کارت مراجعه نمایند. کوتاهی در این مورد باعث می‌شود سیستم به هنگام توزیع کالا قادر به شناسایی خانوار مربوطه از روی کارت بانکی نبوده و تحویل سبد کالا به ایشان مقدور نباشد؛ لذا دارندگان کلیه کارت‌هایی که تاریخ انقضای آنها قبل از ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ است باید نسبت به تعویض کارت بانکی و ثبت اطلاعات کارت جدید در سامانه مدیریت حساب خانوار اقدام نمایند.

پرسش: آیا فروشگاه‌های عامل توزیع مجاز به اخذ وجه نقد در ازای تحویل سبد کالا هستند؟

پاسخ: خیر؛ این سبد کالایی کاملا رایگان است و سرپرستان خانوار توجه داشته باشند که در هیچ مقطعی از مراحل کاری تحویل سبد کالا، هیچ فروشگاهی تحت هیچ عنوانی مجاز به اخذ وجه نقد در ازای تحویل اقلام به خانوارهای مشمول طرح نمی‌باشد. شهروندان محترم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را به نهادهای ذیربط گزارش نمایند.

پرسش: آیا فروشگاه‌های عامل توزیع مجاز به ارائه ناقص محتویات سبد کالا هستند؟

پاسخ: تلاش اصلی بر این است که جامعه هدف کلیه‌ کالاهای سبد حمایتی را به صورت یکجا دریافت کند، ولی به دلیل وجود مشکلات احتمالی در تأمین و توزیع کالاهای سبد حمایتی این امکان فراهم شده که در صورت وجود نقص در اقلام تحویلی به هنگام توزیع، سرپرست خانوار بتواند مابقی اقلام سبد کالای خود را با چند نوبت مراجعه به فروشگاه عامل توزیع دریافت نماید.

آخرین اخبار سبد کالای دولت/ آغاز توزیع قبل از ۱۵بهمن

مدیر اجرایی طرح سبد کالای دولت پیشتر در تشریح آخرین اخبار، از توزیع سبد کالا تا قبل از ۱۵ بهمن با همراه داشتن کارت یارانه، اطلاع رسانی به مشمولان با پیامک و راه‌اندازی سامانه خبری سبد کالا طی امروز خبر داده بود
بهمن حاج‌علی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد آخرین وضعیت تامین و توزیع سبد کالا دولت اظهار داشت: ۵ قلم کالای مورد نیاز از جمله برنج ، روغن، مرغ، پنیر و تخم‌مرغ به طور کامل تامین شده و از امروز در شبکه خرده فروشی قرار گرفته است. این سبد کالا قرار است طی روزهای آینده و قبل از ۱۵ بهمن ماه از طریق سایت هدفمندی یارانه‌ها بین سرپرستان خانوار توزیع شود.

*خانوارهای دارای چند کارمند تنها یک سبد کالا می‌گیرند

وی افزود: با هماهنگی‌هایی که با تمام دستگاه‌های مربوطه انجام شد، مشمولان این طرح همپوشانی نخواهند داشت و خانوارهایی که دو یا چند نفر کارمند، یا کارگر دارند، یک سبد کالا خواهند گرفت.
حاج علی تصریح کرد: سبد کالای دولت کاملا رایگان است و دریافت هرگونه وجهی تحت هر عنوان از مشمولان ممنوع است.

*مشمولان کارت یارانه بدهند، سبد بگیرند/به مشمولان پیامک می زنیم

وی در مورد شناسایی سرپرستان خانوار گفت: براساس جامعه هدف، همه کدهای ملی این افراد دریافت شده و قرار است بر مبنای آن سرپرستان خانوار مشخص شوند و سپس کارت‌های هدفمندی آنها برای دریافت سبد کالا فعال شود.

مدیر اجرایی توزیع سبد کالا خاطر نشان کرد: پولی در کارت‌های هدفمندی سرپرستان خانوار واریز نمی‌شود بلکه پس از شناسایی سرپرستان، از طریق پیامک شرکت‌های ایرانسل و همراه اول به سرپرستان خانوار اعلام می‌شود که می‌توانید برای دریافت سبد کالا اقدام کنید.مشمولان می توانند با ارسال کد ملی خود به شماره پیش بینی شده که بعدا اعلام می شود، از این موضوع مطلع شوند.

*قیمت تمام شده سبد کالا برای دولت حداقل ۲۰درصد کمتر از بازار آزاد

حاج‌‌علی با اشاره به اینکه مرغ و برنج سبد کالا از ذخیره‌سازی داخلی تامین شده گفت: قیمت مرغی که در این سبد کالا قرار دارد به دلیل اینکه از ذخیره‌سازی کشور استفاده می‌شود قیمت آن حدود ۴ هزار و۵۰۰ تومان است و اگر قرار بود از بازار و با نرخ فعلی تامین شود حدود ۷ هزار تومان محاسبه می‌شد.

وی تصریح کرد: قیمت سبد کالایی در مجموع در مقایسه با بازار آزاد حداقل ۲۰درصد برای دولت ارزان‌تر تمام شده است که البته به صورت رایگان بین مشمولان توزیع می شود.

*راه‌اندازی سامانه خبررسانی سبد کالا از امروز

وی با اشاره به اینکه سامانه برای خبررسانی در مورد سبد کالا از امروز راه اندازی خواهد شد بیان کرد: در کارت‌های هدفمندی یارانه‌های سرپرستان خانوار فایلی باز خواهد شد که نشان می‌دهد این فرد می‌تواند سبد کالا را دریافت کند و قرار است توزیع کالاها در شبکه توزیع فرهنگیان ، امکان ( مخصوص کارگران )، اتکا ( برای نیروهای مسلح و بازنشستگان ) اسکاد( کارمندان و بازنشستگان دولتی) و فروشگاه‌های رفاه، شهروند ، سپه و برخی سازمان‌های میادین ( برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ) انجام شود.

مدیر اجرایی طرح توزیع سبد کالا در مورد دریافت سبد کالای خبرنگاران ، طلاب و دانشجویان گفت: این افراد می‌توانند به دلیل کوچک بودن جامعه هدف آنها،‌به همه شبکه‌های توزیع مراجعه کنند.

* مهلت توزیع سبد کالا نامحدود نیست

وی در مورد بازده زمانی که جامعه هدف مهلت دارند برای دریافت سبد کالا اقدام کنند خاطر نشان کرد: در گذشته هیچ محدودیت زمانی برای دریافت سبد کالاهایی که دولت برای عموم مردم در نظر می‌گرفت وجود نداشت اما در حال حاضر سعی می‌کنیم دریافت سبد کالا از یک تاریخی شروع و در تاریخ مشخصی نیز به پایان برسد. البته سعی می‌کنیم این بازه زمانی به اندازه‌ای باشد که نه مردم برای دریافت آن هجوم بیاورند و نه اینکه نسبت به دریافت آن انگیزه نداشته باشند.
حاج‌علی در پاسخ به این سوال که شما پیش از این در نشست خبری خود اعلام کرده بودید که قرار است یک مهلت ۱۵ روزه برای دریافت سبد کالا داده شود گفت: در حال حاضر اعلام می‌کنم که این بازه زمانی در حد قابل قبولی خواهد بود که استرسی به جامعه هدف وارد نشود و بتواند به راحتی این سبد را دریافت کند. اگر به هر دلیلی نقصی در شبکه تأمین و یا توزیع و یا حمل و نقل به صور خاص یا عام کشوری وجود داشت، مهلت را تمدید می‌کنیم تا همه بتوانند این سبد را دریافت کنند.

*دلایل استفاده از برنج هندی به جای ایرانی در سبد کالا

وی در پاسخ به اینکه آیا کارگرانی که قرارداد ندارند از جمله کارگران ساختمانی و فصلی سبد کالا می گیرند یا نه، تصریح کرد: ما عین مصوبه دولت را اجرا می کنیم و تمام کسانی را که دولت تعیین کرده است، سبد کالا می دهیم.
حاج‌علی ادامه داد:‌ ما مسئول اجرای مصوبه دولتیم و مصوبه دولت جامعه را تعریف کرده و اگر بخواهد آن را بسط و گسترش دهد به دولت بر می‌گردد و ما در سبد بهمن و اسفند بر اسس مصوبه دولت عمل می‌کنیم.
مدیر اجرایی طرح توزیع در پاسخ به اینکه مگر ما برنج ایرانی نداشتیم که از برنج هندی در سبد کالا استفاده شد، گفت: چند مسئله وجود دارد نخست اینکه برنج ایرانی کیفی قیمتش بالا است و برنج ایرانی پر محصول هم به لحاظ کیفیت متفاوت است، ولی برنج هندی که در سبد قرار می‌گیرد همه با یک کیفیت بوده و قابل پخت است و موضوع آلودگی که مطرح شده غیر منطقی است زیرا دستگاه های کنترل کیفی بازار را رصد می‌کنند و همه مواد غذایی تحت شرایط استاندارد خاص کنترلی وارد می‌شود.

 

107 پاسخ به “۵۰۰۰۷۹۹ شماره اس ام اس و آدرس www.yaranehkala.ir سبد کالا”

 1. saeideh می‌گه:

  من جزو دانشجویان متاهل هستم ولی از وقتی ازدواج کردیم یارانه خودمونو از خانوادمون جدا نکردیم الان باید چیکار کنیم ؟
  ما نمیتونیم سبد کالا بگیریم؟؟

   
 2. اقبال مرادی می‌گه:

  سبد کالایی

   
 3. مجتبی می‌گه:

  میخواستم بدونم کارگران ساختمانی هم مشمول گرفتن سبد کالایی هستند

   
 4. حسین می‌گه:

  لطف کنیدخودتون هم شمارهای که برای اس م اس گذاشتید (۵۰۰۰۷۹۹)#۷۹۹*و… روچک کنید و دیگر شمارها بیش از صد بار انجام دادم نشد خدا بیامرزها تازه تا تعلق گرفتن یا نگرفتنه جیره زندگی که با شرایطه شبیه وامه بانکی که فقیر وقتی مدارکی که شما میخواهید رو نداره ظلیلتر بمونه تا روز قیامت.تا یک عادل مدیونشدنها و حقهای از دست رفترو رسیدگی کنه ضوعفا به گذراندن عادت کردن

   
 5. حسین می‌گه:

  لطف کنیدخودتون هم شمارهای که برای اس م اس گذاشتید (۵۰۰۰۷۹۹)#۷۹۹*و… روچک کنید و دیگر شمارها بیش از صد بار انجام دادم نشد خدا بیامرزها تازه تا تعلق گرفتن یا نگرفتنه جیره زندگی که با شرایطه شبیه وامه بانکی که فقیر وقتی مدارکی که شما میخواهید رو نداره ظلیلتر بمونه تا روز قیامت.تا یک عادل مدیونشدنها و حقهای از دست رفترو رسیدگی کنه ضوعفا به گذراندن عادت کردن

   
 6. نیما می‌گه:

  خاک بر ستون با این جیره بندیتون گندتون بزنه!!!!!!!!
  شماره ها اصلاً ج میدن ما ایرانی ها از ماست که بر ماست
  گدائی کنیم واسه جیره زندگی

   
 7. فرخ پیام می‌گه:

  ایا رانندگان تاکسی هم مشمول این طرح میشن یا نه

   
 8. nilufar می‌گه:

  ببخشیدچراپاسخگوی نظرات پس نیستید؟منم شرایطم مثل سعیده هست،یارانمونوجدانکردیم،خودم دانشجوهستم وهمسرم کارمند،پس ب هیچکدوممون سبدکالانمیدن؟!لطفاجوابگوباشید.باتشکر

   
 9. داود می‌گه:

  بابا شمامغز دارید تو کله تون شماره ۵۰۰۷۹۹ جداست #۷۹۹* جداست واقعا که

   
 10. ناشناس می‌گه:

  ما که بیکاریم وبیمه هم نیستیم چی به ما تعلق میگیره

   
 11. هادی می‌گه:

  همش فقط تبلیغه. تو رسانه یه چیزی میگن و یه پیش زمینه فکری واسه ۷۰ میلیون آدم ایجاد میکنن. ولی هیچ اس ام اسی به این شماره ارسال نمیشه.

   
 12. nilufar می‌گه:

  ممنون ازتوجه وپاسختون،من ازطریق دانشگاه اقدام وثبت نام کردم.فقط میخوام بدونم باتوجه ب اینکه یارانمون ازخانواده جدانشده،تکلیفمون چیه؟؟!

   
 13. ناشناس می‌گه:

  اس ام اس درست کار نمی کند

   
 14. حسن می‌گه:

  من شغل ازاد دارم بازنشسته ام نیستم درامد انچنانی هم ندارم یارانه را هم از طریق دفترچه میگیرم . چرا نبایدبما تعلق بگیرد شما که همه مردم ایران را منهای یکسری که از ما بهترون هستند گدا کردید خدا ذلیلتان کند

   
 15. farzaneh می‌گه:

  بس کی جواب میده؟ما اس دادیم اما نه خبری نه جوابی

   
 16. parisa می‌گه:

  taklife mardome adii chiyeeee?> ounai ke shamele hich kodom az in dastebandi ha ke goftan nistan !!!
  shomare sms ham ke alaki bode va aslan ersal nemishe

  be ghole khale ghezii :::shoma jibe maro nazanin sabade kala dadaneto0n pish kesh

   
 17. azade می‌گه:

  متاسفانه هیچ کدوم کار نمیکنن : پیامک که میزنیم میگه سرور فعلا پاسخگو نیست شماره ۰۹۶۱۲ که میگیریم میگه اصلن در شبکه موجود نیست و شماره #۷۹۹* رو هم که با موبایل میگیریم کد ملی رو که وارد میکنیم میزنه ارتباط فعلا مقدور نیست لطفا رسیدگی کنید…

   
 18. ناشناس می‌گه:

  مردم رو سرکار گذاشتین هیچ بیامی به این شماره ارسال نمیشه جرا

   
 19. علیرضا حسنوی می‌گه:

  با سلام. چرا برای ایثارگران کمتر از ۲۵% جانبازی این سبدکالا تعلق نمیگیرد؟؟؟؟؟

   
 20. ناشناس می‌گه:

  سوال من اینه که هر کدوم از شماره های کارت بانکی و کد ملی را باید جداگانه بفرستیم به ۵۰۰۰۷۹۹یت به صورت تکی باید اینها را ارسال کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 21. ناشناس می‌گه:

  شماره اس ام اس ۵۰۰۰۴۹۹
  کد ملی به این شماره بفرستید تا ببینید که تعلق گرفته بهتون یا نه

   
 22. ناشناس می‌گه:

  سلام
  من یه زنم کهدارم از همسرم جدا میشم خانه دارم منبع درامد ندارم به چه دلیل به من تعلق نگرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  واقعاً به این میگن :عدالت ؟؟؟؟؟؟؟:) پس زنده باشید با این اجرای عدالت علی وارتون.

   
 23. ناشناس می‌گه:

  سلام
  من یه زنم که دارم از همسرم جدا میشم خانه دارم منبع درامد ندارم به چه دلیل به من تعلق نگرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  واقعاً به این میگن :عدالت ؟؟؟؟؟؟؟:) پس زنده باشید با این اجرای عدالت علی وارتون.

   
 24. ناشناس می‌گه:

  سلام. پدرم کارگر تامین اجتماعیه.چجوریه به ما تعلق نمیگیره .حقوقشم ۵۰۰ تومنه!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 25. ناشناس می‌گه:

  هیچ کدوم جواب نمیده

   
 26. ناشناس می‌گه:

  چرابه ماتعلق نمی گیره بااین گرونی بااین همه مشکلات مگه ماتواین مملکت زندگی نمی کنیم خون بقیه رنگی تر .

   
 27. ناشناس می‌گه:

  چرابه ماتعلق نمی گیره بااین گرونی بااین همه مشکلات مگه ماتواین مملکت زندگی نمی کنیم خون بقیه رنگی ترازماهستش پدرم بازنشسته هستش خودم هم زنش و بچه دارم این چه عدالتی.

   
 28. ناشناس می‌گه:

  چرابه ماتعلق نمی گیره بااین گرونی بااین همه مشکلات مگه خون بقیه رنگی ترازماهستش پدرم بازنشسته هستش خودم هم زنش و بچه دارم این چه عدالتی.

   
 29. ناشناس می‌گه:

  با سلام واقعا چه طرح خوبی است من که یک کارگر شرکتی هستم و نه خونه ای از خودم دارم به من تعلق نگرفته و به همکار رسمی من که ۲میلیون حقوق میگیره تعلق گرفته واقعا عدل علی رو برقرار کردن…

   
 30. قلی می‌گه:

  …هرچی ارسال کردم نیامد

   
 31. ناشناس می‌گه:

  پدر من کارافتاده تامین اجتماعی تعدادمون زیاد چرا به ما سبد کالا تعلق نمگیره این چه عدالتیه سال ۹۳یارانه ماراهم قطع نکنید دیگه نیازش داریم

   
 32. سپیده می‌گه:

  پدر من کارافتاده تامین اجتماعی تعدادخانوادمون زیاد۵۰۰هزارتومن حقوقش خب چرا به ما سبد کالا تعلق نمیگیره انصافه چه عدالتیه دیگه یارانمونا قطع نکنید نیازش داریم بخدا خیلیا میلیونی حقوق میگیرن سبدکالاهم میگیرن انصاف نیست

   
 33. سپیده می‌گه:

  خب یکی جواب بده باید چیکار کنیم

   
 34. sia می‌گه:

  باسلام: اولا که کسی پاسخ گو نیست.هیچ جوابی نمی گیریم دوما، چرا به کسی که ۵۰۰ میگیره تعلق نمیگیره مگر خط فقر یک میلیون نیست. شماها اگر میخواهید کمک کنید قیمت همان اجناس راواریز کنید به یارانه هادیگه اینقدر دنگ وفنگ هم نداره !این فقط یک دکان دیگری است که معلوم نیست برنج وروغن کدام تاجری…. بدلیل بهداشتی نبودن برنجها که ارسنیک بالای دارد وسرطان زا است روی دستش باد کرده حالا میخواهند بدهند بخوردمان.و…سلام.

   
 35. امت حزالله می‌گه:

  سلام این واقعا عدالته که من کارمند بم تعلق نمگیره ولی برای همکارم باحقوق بالا تعلق مگیره عدالت علی (ع)یعنی این

   
 36. ارمین می‌گه:

  بنازم به ان عدالت تون بقیه جز ملت ایران نیستند از طرف یک راننده

   
 37. zynab می‌گه:

  من هم جزو دانشجویان متاهل هستم ولی از وقتی ازدواج کردیم یارانه خودمونو از خانوادمون جدا نکردیم الان باید چیکار کنیم ؟
  ما نمیتونیم سبد کالا بگیریم؟؟ کپی کارت ملیمون رو هم به دانشگاه دادیم.وقتی میریم سایت مینویسه “سبد کالای حمایتی به شما تعلق نمیگیرد”
  این مشکل اکثر دانشجویان هستش:

   
 38. مرضیه می‌گه:

  سلام بروبچ شماره کارت بانکی که یارانتون به اون حساب ریخته میشه با شماره کارت ملی تون به ۵۰۰۰۴۹۹بفرستید من فرستادم جواب داد…

   
 39. archer می‌گه:

  crazy
  why?
  شما مسخره می کنید مردم ایران را ، پاکت غذای بی ارزش

   
 40. ناشناس می‌گه:

  همشو بدیدازما بهترون بخورن بالاخره خدای هم هست خاک بر سر ما کن بنده یه عمری درس خوندمو شدم راننده تاکسی اینه عدالتتون نیم کیلو برنج و ۴ تا تخم مرغ گدایی ارزش نداره که اینجوری بین مردم تفرقه درست میکنید

   
 41. ناشناس می‌گه:

  گدایی مدل ایرانیه دیگگه

   
 42. سما می‌گه:

  من نمیدونم چرا هر دولتی که سر کار میاد هیچ توجهی به کارگران فصلی وساختمانی نمیکند که واقعا قشر فراموش شده این جامعه اند

   
 43. لیلا می‌گه:

  یک جا یک اس ام اس نوشتن و جای دیگر یکی دیگر ما که گیج شدیم

   
 44. سید موسی می‌گه:

  من یک مسلمان ایرانی و سرپرست خانوارم پیا به۵۰۰۰۴۹۹ دادم جواب نداد داخل سایت هم قطع بود ولی با موبایل دوستم فرستادم گفتند هموطن به شما تعلق نمیگیره چرا؟؟؟؟؟ چون من یک نیروی حق التدریس با درامد ماهیانه کمتر ارچهارصد هزار تومان هستم الفا خدا به داد من و امسال من برسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 45. فقیر می‌گه:

  سبد کالاتونم ب پولدارا رسید اینم شد عدالت.تدبیر واس پولدارا امیدم واس فقیرا.

   
 46. مجید می‌گه:

  آقای روحانی من ۵۰ سال کشاورزی می کنم و زمین هم ازخودم ندارم میرم اجاره می کنم واقعا احمدی نژاد مردی بود از جنس مردم ولی شما یارنه ی بعضی هارابرداشتین وسبد کالایی رابه کسانی می دین که دولتی هستن می دون داری رای جمع میکنی بااین سبد کالای ات که سبدگدایی اوردی تومملکت شب وروز می کنم ای کاش این پیام را بخونی ببینی!!!

   
 47. حسین می‌گه:

  شماره کارت یارانه جدیداعوض شده در حالیکه شماره کارت قبلی را اعلام کرده اندحال چه باید کرد؟برای تصحیح ان به کجا مراجعه کنم؟

   
 48. ناشناس می‌گه:

  من واقع موندم یه سری ادم هایی که واقعا به این سبد کالا احتیاجی ندارن باید این سبد بهشون تعلق بگیرولی مادر من که بی سرپرسته جز سبد کالا نباشه.بخور تو سرتون این سبد کالا که فقط ظلم در حق یکسری مردم بی سرپرست جامعه است .و به قول خودتون محبت می کنید به مردم .

   
 49. سید مصطفی رضایی می‌گه:

  ملاک اختصاص سبد کالا بر چه اساسی بود که کارمندان بانکها با وامهای کم بهره مشمول طرح هستند ولی کارمندان قراردادی وکارگران ساختمانی نیستند

   
 50. بی کس می‌گه:

  خاک تو سر همه امارگیران! نه به نظرم تقسیر امارگیران نیس دولت فقط به کسانی که پول دارن سبد کالایی میدهد میبینن کارگران هیچ کاری نمیتوانند بکنن حقشان را میخورند

   
 51. المیرا می‌گه:

  به ما که سبد کالا تعلق نمیگیره
  واقعا که
  سبد کالا بخوره تو سره …

   
 52. بنده خدا می‌گه:

  چرا به ما سبد کالا تعلق نمیگیره
  چرا کسی جواب گو نیست

   
 53. الي می‌گه:

  این هم شد قانون
  واسه ایرانی ها باید تاسف خورد

   
 54. زهرا می‌گه:

  سلام پدر من کشاورز که درآمدش نصف حقوق کارمنداهم نیست اون وقت یارانه کالا به پدر من تعلق نمیگیره ولی به کارمندا تعلق میگیره یعنی معیارشون برای دادن این کالا به مردم چی بوده فکر کنم فقط خودشون میدونن

   
 55. حبیب الله زاده صادق می‌گه:

  سلام
  من جانباز هستم ماهی ۴۱۰ هزار تومان کرایه خانه میدهم و ۱۶۰ هزار تومان قسط وام ازدواج دخترم ر میدهم؛باقی مانده ی حقوق من ۳۵۰ هزار توان میباشد با این وصف ایا به من سبد کالا و یارانه تعلق میگیر یا نه؟ اگر نه مبنای پرداخت خود را شرح دهید

  با تشکر.

   
 56. حبیب الله زاده صادق می‌گه:

  من نظامی بوده ام ۱۰۵ ماه در تمام عملیات جنوب بوده ام و سه مرتبه مجروح شده ام ایا این عدالت است که هنوز مسعجرم و این سبد کالا شامل من نمیشود متاسفم

   
 57. مهدی می‌گه:

  بی خودی که چی بشه

   
 58. pouya می‌گه:

  بابای من ماهی ۴ میلیون در میاره چرا به ما تعلق نمیگیره

   
 59. pouya می‌گه:

  بابای من ماهی ۴ میلیون در میاره چرا به ما نمیدن

   
 60. ناشناس می‌گه:

  ایثارگران دستمال تاریخ مصرف گذشته هستند مخصوصا جانبازان حتما دیگه احتیاجی بهشون نیست دیگه جنگی رخ نخواهد داد که فراموش شده اند

   
 61. مظاهر می‌گه:

  سلام شماره پیامکی راامتحان کردم جواب نداد.باشماره#۷۹۹*شماره گیری کردم جواب ندادمن که به هیچ جامتصل نیستم چکار کنم؟مربی آموزشگاه رانندگی هستم که کارت سوخت ماراهم سوزاندند….

   
 62. taraneh می‌گه:

  na shomarehha javab mide yani mokhaberat mige eshtebah ast ,na shomarehhaye sms ha javab midan chikar bayad kard in che kare ye ke mardomo azyat mikonan .hich kas javabgo nis.

   
 63. Amin می‌گه:

  سلام با عرض خسته نباشید به نظر من اینگونه توضیح کردن سبد کالا اصلا عادلانه نبوده است چونکه قرار بود این سبد کالا بین افراد ضعیف تا متوسط جامعه توضیح شود اما اینجور در حال حاظر است فقط به افراد ضعیف جامعه تعلق می گیرد و در حال حاظر که من در ص بالا کد ملی و کد امنیتی را وارد می کنم در نتیجه جواب می دهد سبد کالا به شما تعلق نگرفته در صورتی که پدر من یک بازنشسته نیرو های مسلح است و حقوقش زیر ۸۰۰ هزار تومان است

   
 64. ممیزاده می‌گه:

  سلام
  منم طبق قانون کارگری حقوق میگیرم…
  چرا به ما سبد کالایی تعلق نمیگیره…
  میشه بگین واقعا آمارگیری شده یا همینطور شانسی میدن…

   
 65. سپیده می‌گه:

  خب دیگه کاراز کار گذشته کاری نمیتونیم انجام بدیم کسی هم جوابگو نیست میسپاریمشون دست خدا

   
 66. ساری قلو خان می‌گه:

  چه چه چه…… حق مردمو نخورید نمیدونم اون دنیا چه جواب میدین اوف اوف……

   
 67. ناشناس می‌گه:

  من سرپرست خانواده ام حقوق بگیر هم نیستم بهم تعلق نگرفته اونوقت به اونایی ک پولدارن تعلق گرفته اونوقت دم از عدالت میزنید

   
 68. كارمند زحمت كش می‌گه:

  نفت این کشور متعلق به همه است هر کمکی بایستی به همه تعلق بگیره نه اینکه گدا پروری کنیم و به اون که معتاد و بیکاره یارانه و سبد کالا بدیم اما به یک کارمند دولت که داره زحمت می کشه چون سرپرست خانوار نیست تعلق نگیره .لطفا معتاد پروری و گدا پروری نکنید.

   
 69. ناشناس می‌گه:

  با سلام من اصلا متوجه نشدم همه دانشجوها میگیرن یا باید سرپرست خانوار دانشجو باشه؟

   
 70. ناشناس می‌گه:

  با سلام من خانم هستم و دانشجو آیا من میتونم سبد کالا رو دریافت کنم یا سرپرستان خانوار باید دانشجو باشند؟

   
 71. نیما می‌گه:

  منی که یک کارگرم چرا به من تعلق نمیگیره تازه ۶۰۰ تومانی که میگیرم نصف پای اجاره همین طوریش کم میاریم یعنی چی اونی که کارمنده و یک میلیون میگیره سبد کالا میگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 72. حمید ری می‌گه:

  چدا بی عدالتی می کنید مگر شتر که نمدهید یک تخم مرغی می دهید این همه جنجال در سطح جهان به راه انداخته اید

   
 73. بنده خدا می‌گه:

  من جزو دانشجویان متاهل هستم ولی از وقتی ازدواج کردیم یارانه خودمونو از خانوادمون جدا نکردیم الان باید چیکار کنیم ؟
  ما نمیتونیم سبد کالا بگیریم؟؟
  شما چه جوری آمارگیری کردین اونی که ما هی ۵ یا۲ میلیونم میگیره سبد کالا دریافت میکنه . ولی کسی که ما هی ۵۰۰تومان میگیره به اون سبد کالا تعلق نمیگیره واقعا شرم آوره

   
 74. roya می‌گه:

  سلام من دارم از همسرم جدا میشم یارانم دست شوهرمه…,یعنی اینکه بهم تعلق نمییگره!پدرم یه بازنشسته با پنج تا نون خور به پدرمم تعلق نگرفت!برادرم با یه بچه مدرسه ای و یه زن باردار وخودش بدون بیمه کارگر در این مغازه واون مغازه به اونم تعلق نگرقت…!!!!

   
 75. babak می‌گه:

  ایا سبد کالا به کلیه سرپرستان خانواده تعلق میگیرد

   
 76. ناشناس می‌گه:

  چرا فقط به کارمندا باید تعلق بگیره پدر من شغلش ازاده درامد ماهانه ما خیلی خیلی باشه ۵۰۰ تومنه یعنی گند بزنن به این عدالتتون

   
 77. ناشناس می‌گه:

  من کارگر تامین اجتماعی ودرامدم زیر پنج میلیون ریاله وهم مستاجر هستم ایا به من سبد کالایی تعلق می گیره؟

   
 78. babak می‌گه:

  ایا سبد کالا به کلیه سرپرستان خانواده تعلق میگیرد.یا مخصوص کسای دیگر میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 79. حیدر می‌گه:

  من کار گر تامین اجتماعی هستم ایا به من سبد کالایی تعلق میگیره؟

   
 80. يك هم وطن می‌گه:

  سلام دوستان عزیز من هم کارگری هستم که روز مزد هستم و شغل ثابتی ندارم نه بیمه دارم و نه شرایط دیگری که نوشته بودید آیا به من تعلق می گیرد بی زحمت جواب بدهید متشکرم

   
 81. زهره می‌گه:

  من یک زن ۵۳ ساله هستم که سرپرست خانوارم هستم با دو فرزند ونه بیمه هستم و نه شاغل و وچون عضو کمیته امداد و بهزیستی نیستم سبد کالا به من تعلق نمیگیره در عجبم از این انتخاب واقعاً با چه معیاری مردم رو تفکیک کردید از عدالتون ممنونم ؟؟؟؟!!!!

   
 82. ایرانی!!!!!!!!!!!!! می‌گه:

  من کارمند بازنشسته دولت هستم اما سبد کالا به تعلق
  نگرفته.هیچ مرجعی نیست که علت را به من بگوید.به کجا
  مراجعه کنم؟ یکی به من جواب بدهد.یاحداقل بگوید من
  ایرانی نیستم!!!!یاخودی وعیرخودی وجوددارد.لطفا پاسخ.
  لطفاپاسخ وبازهم پاسخ ووووو

   
 83. ارش سلمانی می‌گه:

  سلام.
  ضمن خسته نباشید به شما .پدر من یه سلمانی داره تو روستا در اود چندانی نداره وسبد کالا مارو نمیگیبره از شما خواهش میکنم ما رو در این طرح قرار دهید. مرسی از شما

   
  • ارش سلمانی می‌گه:

   سلام.
   خسته نباشید.
   ما در امد چندانی نداریم. بخدا
   از شما خواهش میکنم مارو در سبد کالا قرار دهید .
   متشکرم از شما.*** اینم شمارهی کارت پدرمه لطفا ما را در سبد کالا قرار بدهبد . شما سلمانی روستا رو با سلمانی تهران مقایسه نمی کنید اینجا درامد پدرم نسبت به تهران خیلی خیلی کمه. از شما می خواهم سلمانی روستارو با سلمانی شهرها مقایسه نکنید.

    
 84. خ.ف می‌گه:

  سلام من یک زن هستم سه فرزند دارم واین سبد کالا به من چرا تعلق نمی گیرد وشوهرم هم معتاد است وما را گذاشته و رفته

   
 85. ALI می‌گه:

  MAN KHEYKI MOTASEFAM

   
 86. کریم همتی می‌گه:

  از دولتمردان گرامی به خاطر این سبد کالا تشکر می کنم ممکن است مشکلاتی در توزیع و افرادی که به آنها تعلق میگیرد وجود داشته باشد اما نفس عمل نیک است خدا خیرتان دهد

   
 87. مهران می‌گه:

  واقعا به من ثابت شد که یک کشور بی برنامه ای هستیم وهیچ معیار وملاک درستی برای سنجش دارایی افراد نداریم چون اگر وجود داشت امروز این همه موج نارضایتی مردم رو از این طرح حمایتی دولت که به حق بایدشامل اقشار کم درامدی میشد که نشد نبودیم

   
 88. nader می‌گه:

  من تویکی از روستا های تهران زندگی میکنم بیمه تامین اجتماعی ندارم مستاجرم سرپرست یک خانواده ام درامد چندانی ندارم اونوقت خدارا خوش میاد به کسایی که واقعا مجتاج این سبد کالا هستندتعلق نمیگره اما یه کسای که کارمندن با اجتیاج به این سبد کالا ندارند تعلق میگره؟چرا این سبد کالا به من تغلق نمیگره؟کجای این عدالت است

   
 89. مهدی می‌گه:

  چرا به ما که هرماه ۳۰۰تومان می گیریم تعلغ نگرفته است ولی کسانی که هیچ نیازی به این سبد کالا ندارند تعلغ گرفته است.

   
 90. موبون می‌گه:

  چرا به ما سبد کالا تعلغ نگرفته است

   
 91. لیلا می‌گه:

  این چه وضعیتی که دولت درست کرده.مردم محتاج این سبد کالا نیستن ولی حالا که قرار شده بدن چرا انقدر تبعیض قایل شدن.یا به همه بدین یا هیچ کس.مردومو اعلنا مسخره کردین.

   
 92. llinda می‌گه:

  نحوه سبد کالا دادشون الکی است.توی همین محله ما افرادی با سرمایه میلیاردی و درآمدماهانه بالای هفت میلیون تعلق گرفته اماافرادی که نه مسکن دارند و نه ماشین وبا یک حقوق و وام ماهانه هفتصدهزارتومان فاقد سبد کالایی این یعنی اوج بی عدالتی.

   
 93. llinda می‌گه:

  هرکس گفته به کارمندان و دانشجویان متاهل تعلق گرفته داره علنابه مردم دروغ میگوید.

   
 94. ناشناس می‌گه:

  من یه دختر ۲۵ سالم . کارمند قراردادی. دانشجو.ک با این حقوق هم خرجه خودم ومادر و برادرمو میدم و کرایه خانه هم میدم و همچنین خرجه تحصیل ولی چند بار پیام فرستادم جواب نداد.

  ….

   
 95. ناشناس می‌گه:

  بر حسبه قرعه کشی کالاهارو پخش کردن. از اونجا ک ما جزء قشر بدشانسیم تو این زمینه هم شانس نیاوردیم. خونسردیه خودتون رو حفظ کنید

   
 96. ناشناس می‌گه:

  مشکل ماست که در هر وضعیت مالی شاکی هستیم ک نداریم واسه همین اکثرا معترضن. نوشته ماهی چهارمیلیون میگیره میگه چرا بم تعلق نگرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وضعیته بقیرو دیدی عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 97. محمد ملان می‌گه:

  یارانه فقط مال کارمنداست پس کارگرهای که به هچ اداره یا بیمه ای وسل نیستن باید چه خاکی به سر بگیرند

   
 98. دکترررررررررررررررررررررررررررررررررررررر می‌گه:

  این چه وضعشه ملت مارو کردین گدااااااااااااااااا.تو رسانه خارجی از ایرانی بعنوان گدا یاد میشه اگه مث ادم پولشو بریزید ب حساب بهتر از این مسخره بازیه با این کلیدتنون هر دری باز نمیشه..بخدا نمیشه.مردم بخاطر۲کیلو برنج افتادن بجون هم.سبدمو میدم ب اونیکه این طرحو ریخته چون معلومه خودش بیشتر محتاجه ک این تزو داده….متاسف مردم ایران متاسفم..

   
 99. سپیده می‌گه:

  گفتن به همه سبد کالامیدن!!!!!!!!

   
 100. ramin می‌گه:

  از شما بعیده!

   

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

حوادث

کد بانو